Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych

Są wydarzenia w życiu narodu, o których nie można zapomnieć. Takim wydarzeniem jest Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych.

Żołnierze Wyklęci - Żołnierze Niezłomni to żołnierze polskiego podziemia niepodległościowego, dla których wojna nie skończyła się w maju 1945 roku. Oni swoją walkę prowadzili dalej. Tym razem w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego z bronią w ręku przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. Dla wielu z nich była to walka o godność i honor.

Upamiętniając ten dzień, uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w lekcji pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Obejrzeli krótki program artystyczny wzbogacony informacjami i filmami o tych Niezłomnych Bohaterach.

Zdjęcia wykonano aparatem zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości