Wycieczka do muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

W ramach relizacji projektu "Szkolna Akademia Wiedzy i Umiejętności" uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w wycieczce do Woli Okrejskiej gdzie mieści się Muzeum Henryka Sienkiewicza. Wola Okrzejska jest to miejsce urodzenia Sienkiewicza. Od dnia 1 stycznia 1967 roku pan Antoni Cybulski objął stanowisko kierownika muzeum i z ogromnym zaangażowaniem prowadzi tę placówkę do dzisiaj. Pan Antoni wraz z żoną bardzo miło nas przyjęli w muzeum. Opowiedzieli nam całą jego historię oraz omówili wszystkie eksponaty jakie się w nim znajdują. Po zwiedzeniu muzeum Sienkewicza pojechaliśmy na Kopiec Sienkiewicza i mogliśmy wejść na jego szczyt. Złożyliśmy również kwiat róży na grobie matki Henryka Sienkiewicza.

Polecamy wszystkim wyjazd do  Muzeum w Woli Okrzejskiej.